Białostockie Centrum Analiz Medycznych
Sob. - Niedz. : zamknięte
rejestracja@bcam.pl

Najpopularniejsze posty

85 733 23 56 668 674 111
Adres e-mail rejestracja@bcam.pl
Punkty pobrań

PAKIET METYLACJA

a
PAKIET METYLACJA

85 733 23 56

biuro@bcam.pl

Przejdz do badania

Opis pakietu

PAKIET METYLACJA – pakiet dostępny tylko w punktach pobrań przy laboratoriach.

Po zakupie w sklepie internetowym realizacja zamówienia możliwa jest tylko w punkach przy laboratoriach.

Metylacja jest jednym z ważniejszych procesów zachodzących w naszym organizmie. Odgrywa bardzo ważną rolę w przekształcaniu kwasu foliowego i witaminy B12 do postaci aktywnych. Zaburzenia procesu metylacji skutkują niedostatecznym działaniem tych witamin i objawami z niedoborów, nawet jeśli ich poziom we krwi jest prawidłowy.

Od sprawności metylacji zależy również  przekształcanie homocysteiny do metioniny. Niesprawny proces metylacji skutkuje zbyt wysokim poziomem homocysteiny w organizmie i jest czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Prawidłowy proces metylacji jest również kluczowy dla kobiet w ciąży.  Metabolizm kwasu foliowego jest nieodzowny do rozwoju zdrowego dziecka i utrzymania ciąży.

Zaburzenia procesu metylacji mogą być uwarunkowane genetycznie. Dlatego w pakiecie rozszerzonym oferujemy badanie dwóch polimorfizmów genu MTHFR.

PAKIET METYLACJA ROZSZERZONY

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

  • WIT-B12 – Witamina B12 (O83)
  • WIT-B6 – Witamina B6
  • KWFOL – Kwas foliowy (M41)
  • HOMOCYS – Homocysteina (L62)

Pakiet badań można wykonać tylko w wybranych Punktach Pobrań – w celu ustalenia dostępności proszę o kontakt wybranym punktem pobrań lub  z lokalnym Działem Obsługi Klienta.